Чим корисні пробіотики для організму людини?
Lady 8 January 2024
Чим корисні пробіотики для організму людини?

Бездоганна робота системи важлива для загального самопочуття людини. Це очевидно, адже проблеми з розщепленням їжі завдають шкоди психо-емоційному здоров'ю, а також імунній системі. Важливу роль у підтримці травної системи грають пробіотики. Таку назву мають живі мікроорганізми, які підтримують здоровий баланс мікробіому. Поговоримо про їх важливість та джерела.

Пробіотики та їх роль

У кишечнику існує безліч бактерій, які формують кишковий мікробіом. Їх умовно можна поділити на корисні та некорисні. Наявність різноманітного мікробіому зміцнює систему травлення, а також позитивно впливає на інші аспекти здоров'я. У ході великої кількості досліджень було доведено, що пробіотики збільшують кількість корисних бактерій у системі травлення, що сприяє покращенню шкіри, імунітету, обміну речовин.

 

Lactobacillus є однією з найпоширеніших бактерій, яка надає підтримку імунній системі, а також сприяє підтримці здорового рівня цукру в крові. Вона допомагає запобігти низці проблем зі здоров'ям. Bifidobacterium — не менш поширена бактерія, яка найчастіше використовується для лікування симптомів синдрому подразненого кишечника, а також корисна для психічного здоров'я.

Користь пробіотиків

Для здоров'я кишечника

Пробіотики сприяють стимуляції зростання корисних бактерій. Збалансований мікробіом забезпечує нормальну функцію кишечника. Пробіотики підтримують здоровий баланс бактерій у кишечнику. Наприклад, під час вживання антибіотиків в організмі виникає дисбаланс, через що існує ризик розмноження шкідливих бактерій. Саме тому рекомендується обов'язково пити пробіотики Bifido GI Balance від Life Extension для відновлення природної кількості корисних мікроорганізмів.

 

Вживання пробіотиків також зменшує симптоми деяких розладів травлення на кшталт закрепу, відчуття здуття живота, болю та газів. Також вони сприяють зменшенню частоти діареї. Корисними вони є й для цілісності кишківника, адже підтримують кишковий бар’єр.

Для когнітивних здібностей та роботи мозку

Здоров’я кишечника відповідає не лише за процеси травлення, але й мозкову діяльність людини. Бактерії в кишечнику регулюють роботу нейромедіаторів, які сприяють здоровому сну, хорошому настрою, а також контролюють роботу сечового міхура та серця. Стрес порушує роботу кишкових бактерій, через що виникають зміни кількості та функцій нейромедіаторів. Тому вживання пробіотичних добавок відновлює настрій, сон та когнітивні функції людини.

 

В ході численних досліджень було доведено, що зміна складу мікробіоти викликає депресію та тривогу. Це легко пояснюється тим, що 95% нейромедіатора серотоніну (так званого гормону «гарного самопочуття») виробляється бактеріями в кишечнику.

Для імунної системи

Приблизно 70% імунної системи концентрується в кишечнику. Саме тому важливо уважно стежити за його нормальним функціонуванням для забезпечення чудового самопочуття. Пробіотики покращують імунну відповідь. Вони поповнюють кишкову флору корисними бактеріями й тим самим сприяють збалансуванню імунної системи.

 

Дослідження довели, що певні штами біфідобактерій та лактобацил скорочують тривалість симптомів застуди та зменшують тяжкість грипу. Не менш важливі вони й для полегшення симптомів алергії та шкірних захворювань на кшталт екземи.

Інші переваги вживання пробіотиків

Пробіотики сприяють поліпшенню засвоєння поживних речовин. Наприклад, деякі штами лакто й біфідобактерій покращують засвоєння заліза. Це один з найважливіших мікроелементів, потрібний для виробництва крові, а також транспортування кисню по всьому тілу.

 

Важливе значення вони мають і для контролю ваги людини. Здоровий мікробіом сприяє схудненню та підтримці оптимальної ваги. Не менш корисні вони для забезпечення здоров’я печінки. Пробіотики зменшують рівень запалення в організмі, а також регулюють метаболізм: в тому числі обмін жирних кислот та інших процесів.

 

Регулярне вживання пробіотиків знижує рівень ліпопротеїнів низької щільності (так званого «поганого» холестерину). Крім того, забезпечується підтримка здоров’я шкіри. Надважливе значення пробіотики мають для жінок під час вагітності, забезпечуючи надійну підтримку системи травлення. Корисні вони й для чоловіків, оскільки сприяють підвищенню рівня тестостерону та покращенню якості сперми.

date: 8 January 2024

1 2

Поделиться статьей