Суші та роли – страви, що захопили весь світ
Lady 26 October 2023
Суші та роли – страви, що захопили весь світ

Ще десятиліття тому японські страви міг собі дозволити далеко не кожен. Вони були екзотикою, що рідко з’являлася на столах українців. Дійсно, колись ці страви коштували чимало. Зараз же замовити суші сет Київ може будь-хто без особливої шкоди для власної кишені. Японські страви дуже популярні, але досі споживачі не можуть розрізнити суші та роли, постійно плутаючи їх. Чим же вони відрізняються?

Суші з’явилися давно. Спочатку це була навіть не страва, а ефективний спосіб для зберігання риби, який застосовували китайці, а згодом і японці. Рис з додаванням оцту був відмінним консервантом. Риба могла в ньому зберігатися впродовж кількох місяців. Потім рис викидали. Японцям подібне здалося варварством, тож згодом рис почали споживати разом з рибою. С початку двадцятого століття сиру рибу спробували застосовувати для виготовлення суші. Рис – джерело клітковини, мікроелементів та вітамінів. В рибі ж є багато жирних кислот, саме тому ця страва надзвичайно корисна для здоров’я.

 

Така дивна історія японських страв. Спочатку суші вважалися їжею для бідняків. Дійсно, колись рибу та рис міг дозволити собі кожен. Пізніше така їжа стала елітною не лише для українців, а й для самих японців. Тепер її можна без проблем придбати в будь-якій країні. Примітно, що японки рідко готують суші самостійно, адже, щоб пізнати всі тонкощі приготування такої їжі треба навчатися 3 роки.

 

Що ж можна сказати про роли? Це один із різновидів суші. Зараз вони не менш поширені, а вперше з’явилися в одному з ресторанів Лос-Анджелесу.

Роли та суші: в чому різниця

Якщо ретельно розглянути ці дві страви, то різниця між ними стане очевидною. Мова йде не лише про форму, а й про наповненість страв, спеції, які там використовуються, навіть про форму подачі. Першими суттєвими відмінностями є форма та вигляд страв, далі мова йде про інгредієнти й особливості подачі.

 

Як виглядають суші? Це своєрідний рисовий пиріг, на який викладають шматочок риби та перев’язують норі. Роли ж швидше нагадують рулети. Останні відрізняються за формою (сучасні страви бувають як круглими, так і квадратними), втім, начинкою, як правило, є норі, а зовнішнім шаром слугує рис. Його можуть посипати ікрою.

 

Що ж до інгредієнтів, то обидві страви готують зі спеціального рису, який  не містить глютену. В нього додають рисовий оцет та соєвий соус, а також цукрову сіль. Обов’язково використовують норі та морепродукти. В якості гарніру застосовують васабі та маринований імбир. Суші в більшості випадків містять один із наступних компонентів:

  • лосось;
  • вугор;
  • креветки;
  • восьминіг.

 

Начинка ролів дуже різноманітна. Звісно, кращим варіантом є саме морепродукти, та вони відмінно поєднуються з овочами й сиром, а можуть навіть зовсім не передбачатися рецептурою. Деякі роли замість риби можуть містити м’ясо. Відрізняється й методика приготування страв.

 

Суші готуються елементарно, варто лише знати нюанси. Із липкого рису, що приготований за спеціальною технологією, створюють довгенькі заготовки й кладуть на них рибу. Щоб приготувати роли, потрібні не лише знання, а й досвід. Сушист викладає приготований рис на водорості, потім кладе начинку та згортає отриману композицію в рулон за допомогою бамбукового килимка. Заготовку розрізають на частини, товщина кожної з яких не повинна перевищувати одного сантиметра. Товстий та великий рол буде поганим варіантом, адже його треба спожити одразу, не кусаючи.

 

Що ж до подачі, то японці подають суші одразу після приготування, адже температура страви має відповідати температурі тіла. В такому разі вона зможе розкритися на повну. Для подачі суші в дорогих ресторанах використовують гарні тарілки, іноді вони зроблені з дерева. Їдять страву за допомогою бамбукових паличок, змочуючи в соєвому соусі. Роли ж зберігають в холодильнику, а перед подачею викладають на тарілку. Перед тим, як з’їсти, обов’язково занурюють у соус. Обидві ці страви дуже смачні та корисні. Ви можете їх замовити в «БагатоЛосося», щоб швидко отримати улюблену їжу з доставкою в Києві та насолодитися нею в колі рідних чи друзів, або наодинці.

date: 26 October 2023

1 2

Поделиться статьей