Ревматолог: консультація у Львові в «Центрі здоров’я родини»
Lady 8 June 2019
Ревматолог: консультація у Львові в «Центрі здоров’я родини»

Усередині ревматології є окрема спеціалізація - ревмопедіатр або дитячий ревматолог. Він займається вікової специфікою, оскільки у дитини інше початок захворювання, інша тактика ведення, лікування (індивідуальний підбір доз медикаментів відповідно до ваги або площею тіла дитини). В обов'язковому порядку до ревмопедіатру направляють дітей з лихоманкою неясної етіології, кардитом, хореей, болями в суглобах. За посиланням https://czr.com.ua/services/revmatolog/ ви можете прочитати про ревматологію в «Центрі здоров’я родини».

 

Кожен п'ятий житель планети страждає тим чи іншим ревматичним захворюванням, тому професія ревматолога дуже затребувана в сучасному суспільстві.

 

 

Місця роботи

 

Посада ревматолога є в спеціалізованих або багатопрофільних медичних організаціях, великих діагностичних центрах, НДІ, санаторіях.

 

 

Історія професії

 

Ревматологія веде свою історію з першого століття нашої ери. Саме тоді цілу групу хвороб стали називати терміном «Ревма», що в перекладі з грецького означає «текуча субстанція». У давнину вважали, що це незвичайне речовина продукується мозком і поширюється по всіх органах, вражаючи їх. Особливо небезпечно воно для суглобів, оскільки в них є порожнини, де «Ревма» може накопичуватися.

 

Так думали досить довгий час, поки в середині XVII століття француз Гійом де Байю - особистий лікар французького короля Генріха IV не ввів в медичну практику визначення ревматизму. Він підкреслив, що захворювання суглобів - всього лише локальний прояв загального стану організму. Тобто першим припустив системність ревматичних хвороб. У 1845 році був описаний ревматоїдний артрит (А.Гарро), в 1860 - склеродермія (Е.Жінтрак), в 1895 - системний червоний вовчак (У.Ослер).

 

У 1928 році американський лікар Р. Пембертон організував перший рада з лікування ревматизму, який взяв за основу лікування системність цієї патології. Пізніше, в 1988 році, на його базі було відкрито перше суспільство ревматологів. Б. Комрі в 1940 році ввів в медичну практику термін ревматолог, в 1949 році А. Холландер видав підручник ревматології.

 

У XXI столітті ревматологія бурхливо розвивається на основі відкриттів в області імунології. Створюються інноваційні методи діагностики, синтезуються цілі лікарські групи ревмосредств. Науковий пошук причин патології, невстановлених досі, дає всім ревмопаціентам шанс на одужання.

1 2

Поделиться статьей