Дитина, яка часто хворіє
Lady 7 May 2023
Дитина, яка часто хворіє

Серед захворювань, від яких насамперед страждають діти, на першому місці – застуди та грип, на другому – дитячі інфекції, на третьому – лор-хвороби (отити, риніти, синусити). Найбільш часто хворіють діти перших трьох років життя. У великих промислових центрах до цієї групи належить кожна четверта-п'ята дитина.

Причини частих хвороб у дитини

  • осередки хронічної інфекції у носоглотці. Лікарі стверджують, що найчастіше хворіють на застуди та грип діти з недолікованими ринітами, фарингітами, з постійно збільшеними мигдаликами, з гнійними «пробками». Такі повільно «тліючі» інфекції призводять до отруєння організму, його хронічної інтоксикації. Токсичні речовини послаблюють імунну систему дитини і не дають їй ефективно чинити опір хворобі. Тому завжди прислуховуйтесь та виконуйте усі рекомендації лікаря до повного одужання дитини. В клініці JMC в Дніпрі є сучасне відділення педіатрії, де працюють фахівці вищої категорії. Деталі за посиланням https://jmc.org.ua/.
  • аденоїди – розростання носоглоткового мигдалика. Це призводить не тільки до постійних простудних захворювань, але й до частих отитів, гайморитів, гнійних ринофарингітів, хронічних ангін, бронхітів, порушень слуху. Як правило, такі діти також страждають на алергічні захворювання - нейродерміт або кропив'янка.
  • перенесена пологова травма, нервово-психічні розлади, енцефалопатія. У дітей, які перенесли пологові травми, порушується взаємодія між різними структурами головного мозку, що впливає на обмін речовин, згортання крові, вироблення імунних антитіл. Найчастіша причина порушень діяльності головного мозку – його гіпоксія, тобто нестача кисню. На тлі гіпоксії виникають порушення кровообігу в головному мозку, які призводять до вторинного, тобто набутого протягом життя імунодефіциту.
  • порушення роботи ендокринної системи, зокрема збільшення вилочкової залози. Роль цієї залози важко переоцінити — вона виробляє Т-лімфоцити, які грають одну з головних ролей у захисті організму від інфекцій. Якщо вилочкова залоза працює неправильно, імунітет дитини знижений і він постійно хворіє на ГРВІ.
  • порушення вироблення кортикостероїдних гормонів. Характерна ознака таких порушень — ураження у вигляді «брудних ліктів та колін», коли шкіра на цих ділянках темніє та лущиться. Часто у таких дітей бувають хронічні захворювання кишечника: ентероколіти, дисбактеріоз, глистяні інфекції, лямбліоз.
  • в організмі дитини виробляється недостатня кількість імуноглобуліну А. Це порушення можна запідозрити, якщо до постійних застуд у малюка додаються ще й гнійничкові ураження шкіри, гнійні захворювання слизових оболонок, насамперед кон'юнктивіт очей, а також різні алергічні розлади: астматичний бронхіт, бронхіальна астма , нейродерміт, непереносимість тієї чи іншої їжі. Подібні наслідки для здоров'я дитини викликає й інший імунологічний розлад – підвищений виробіток імуноглобуліну Е.
  • Порушення обміну речовин. Наприклад, порушення обміну солей в організмі сприяють розвитку інфекцій сечовидільної системи, зокрема циститу.
  • постійні стреси, а також якісь серйозні психічні травми: наприклад, сімейні конфлікти, віддали до дитячого садка, переїзд до бабусі.
  • тривалий прийом деяких ліків, зокрема гормональних препаратів, антибіотиків чи імунодепресантів.
  • проживання у екологічно несприятливих умовах. Це може стати причиною первинного імунодефіциту, який пов'язаний з генетичними «поломками», так і вторинного, обумовленого впливом шкідливих речовин на імунну систему дитини.

Що можна порадити батькам?

Про здоров'я малюка краще починати дбати до його народження. Майбутня мати, по можливості, повинна переїхати з екологічно забруднених районів. За деякий час до вагітності варто піти з роботи, яка пов'язана з важкими металами, особливо зі свинцем, фарбами або розчинниками, а також приладами, що випромінюють сильні електромагнітні поля.

Крім того:

  • Перед плануванням дитини сімейній парі бажано обстежитись у андролога та гінеколога.
  • Плануючи вагітність, майбутня мати має пролікувати усі свої хронічні захворювання, у тому числі провести санацію зубів.
  • Під час вагітності слід уникати стресів, а також контактів з людьми, які страждають на простудні захворювання.
  • Після народження дитини намагайтеся якнайдовше годувати її груддю, без особливих причин не переводьте малюка на штучні суміші. Переведення дитини на штучне вигодовування раніше, ніж їй виповниться чотири місяці, позбавляє малюка материнських імуноглобулінів — захисних речовин, які виробляються імунною системою. Тому не варто забувати: дитина, яку занадто рано відлучили від грудного вигодовування, — прямий кандидат у групу дітей, які часто хворіють.
  • Якщо дитина часто хворіє, пройдіть обстеження у педіатра, ендокринолога, імунолога. Намагайтеся не «запускати» захворювання у малюка, не кидайте лікування на половині, не користуйтеся неперевіреними методами лікування та порадами подруг, звертайтеся до фахівців.
  • Регулярно давайте дитині вітаміни, гартуйте її, привчайте до здорового способу життя.

date: 7 May 2023

1 2

Поделиться статьей