Ось як раніше було добре: пішов у магазин, а там в наявності пара варіантів емальованих мийок. Швиденько купив підходящу за розміром і все: ніяких тобі мук вибору та довгого вивчення теми. Зараз будь-яка покупка супроводжується безліччю питань. Кухоннi мойки ви можете замовити тут https://ars.ua/ru/santehnika/kuhonni-mijki/.
Різноманітність матеріалів та видів приладів просто вражає уяву. Не дивно і заплутатися. Так ось, щоб не помилитися, давайте докладно розглянемо, як вибрати мийку для кухні.
Чаші із тонкого неякісного металу легко деформуються, покриваються плямами іржі. Тому слідкуйте, щоб вибраний виріб містив не менше 18 % хрому та 10 % нікелю.
Важливо враховувати і товщину металу, яка коливається від 0,4 мм до 1,2 см. В ідеалі цей показник не повинен бути меншим за 0,6 мм.
Один з головних недоліків мийок з нержавіючої сталі: високий рівень шуму, який створює струмінь, ударяючись об дно. Вирішити проблему можна приклеївши до зворотного боку раковини шумоізоляційний матеріал. До речі, багато моделей вже обладнані таким захистом.
На довговічність впливає і спосіб виробництва миття. Вона може бути виконана з цільнолитого листа сталі або кількох невеликих деталей. Перший варіант, звичайно, краще. Однак і другий має право на існування, якщо вибирати перевірений бренд, який ретельно стежить за технологією: зварні шви мають бути ретельно спиляні та відполіровані.
Існують глянсові, матові та антиграфічні (шорсткі) мийки зі сталі. Глянцеві непрактичні: на них видно краплі і швидко з'являються подряпини. Матові хоч і трохи менш вимогливі у догляді, але пошкодження на них добре видно. А ось шорстка поверхня проявляє себе в службі краще за інших: розлучення на ній практично непомітні, так само як і потертості.
Окремо варто сказати про прилади з PVD-покриттям. На нержавіючу сталь наносять напилення, що імітує інші метали: латунь, мідь, золото. Воно проникає всередину на молекулярному рівні і стає одним з основним матеріалом. Саме тому воно дуже стійке, не стирається з часом і чудово виглядає.
Композитний матеріал або штучний камінь
У цю групу входять безліч матеріалів: акрил, агломерат, силграніт, фраграніт та багато інших. Поєднує їх принцип створення. Гранітна крихта, пісок або інша основна речовина змішується з полімером і кольоровими пігментами. В результаті виходить міцна та тверда основа, яка виглядає стильно і не потребує особливого догляду. Такі вироби відмінно поглинають шум від води, що ллється, і служать десятиліттями, не втрачаючи споживчих властивостей. Їхній головний мінус: ціна вища, ніж у нержавіючої сталі.
Кераміка
Багато хто любить такі прилади за привабливу білизну та класичний зовнішній вигляд. Вони ідеально вписуються в стиль прованс або кантрі, а також класичний інтер'єр.
Зараз у продажу є три види керамічних мийок:
- Фаянсові – найменш практичні, оскільки фаянс має багато пір, легко вбирає забруднення, а згодом покривається тріщинами.
- Порцелянові - приємніші в експлуатації за рахунок щільності та міцності.
- Керамогранітні – виготовляються з кераміки та композиту, а тому відрізняються гарними експлуатаційними властивостями та довговічністю.
Керамічні мийки вважаються крихкими, проте це твердження справедливе лише щодо перших двох різновидів. Керамогранітні здатні витримувати удари і, щоб розколоти її, доведеться докласти чимало зусиль.
Натуральний камінь (граніт, онікс, мармур)
Вирізують із цільної кам'яної брили, тому вартість у кілька разів перевершує інші типи. Це елітні вироби, що випускаються на замовлення. Вони витримують випробування ударами, не дряпаються, є десятиліттями. Але потрібно враховувати, що вага приладів дуже велика і іноді сягає 100 кг, тому при монтажі пред'являються додаткові вимоги до опори.
date: 1 March 2022