Накип в електрочайнику: як позбавитися, профілактика утворення
Lady 29 January 2024
Накип в електрочайнику: як позбавитися, профілактика утворення

Ніяка техніка не вічна. Електричні чайники за інтенсивного використання швидко виходять із ладу, й однією з головних причин вважається утворення на внутрішній поверхні шару з накипу. Він призводить до погіршення теплопровідності пристрою. У результаті чайник гріється довше, а великі навантаження призводять до перегорання електричного нагрівального елементу. Як боротися із цим? Для початку потрібно зрозуміти, чому він утворюється. 

Причини появи накипу

Основною вважається використання води з водогону, а тим більше колодязної. Річ у тім, що в такій воді, навіть якщо вона має показники забрудненості в межах норми, все одно міститься якась кількість мінеральних солей. Це й карбонат кальцію/магнію, і сульфати цих металів, і їхні хлориди. Під дією високої температури вони осідають на стінках, і із часом цей шар нальоту біло-жовтого кольору стає все товщим, а електрочайники, навіть дорогі та від відомих брендів, стають менш ефективними. Сприяють цьому процесу й інші чинники:

  1. часте використання пристрою;
  2. відсутність функції автоматичного вимкнення під час закипання;
  3. ігнорування регулярного промивання електрочайника;
  4. його старість, коли в силу багатьох причин ефективність знижується, а накип утворюється більш швидкими темпами.

 

Більшість перелічених чинників можна пом'якшити. І тільки в останньому випадку доведеться замислитися про придбання нового пристрою.

Як позбавити чайник від накипу?

Існує кілька ефективних способів, перевірених роками, які не потребують використання якогось додаткового обладнання.

Використання розчину оцтової кислоти

Оскільки оцет — доволі агресивна речовина, вона легко впорається з більшістю різновидів накипу. Але пропорція має бути такою, щоби розчин був не надто концентрованим, десь приблизно 1:5 чи 1:10. Заливаємо його в чайник, доводимо до кипіння та залишаємо мінімум на півгодини. Після чого ретельно промиваємо.

Чищення содою

Більш популярний спосіб, яким домогосподарки зазвичай користуються для чищення будь-якого посуду. Спосіб очищення той самий, різниця тільки в пропорціях: від столової ложки на літр води до двох на весь об'єм електрочайника.

Лимонна кислота

Прекрасні результати демонструє і ця кислота, до того ж для будь-яких поверхонь: пластикових, металевих, скляних. Пропорція — дві столові ложки на весь чайник. Закип'ятити, дати розмокнути накипу протягом півгодини чи більше, промити.

Як запобігти утворенню накипу

Головне — намагатися використовувати фільтровану воду. Можна купити готову в пляшках, можна встановити додаткову систему фільтрації, вибравши потрібний варіант в онлайн-магазині Алло.юа у Львові. Часто та регулярно мийте чайник, не залишайте в ньому воду на тривалий час, періодично перевіряйте стан приладу, не допускаючи появи забруднень. Ці прості правила допоможуть захистити чайник від формування накипу та продовжити строк його служби.

date: 29 January 2024

1 2

Поделиться статьей