Рак слизової оболонки рота на початкових стадіях протікає без характерних симптомів. Зовні новоутворення нагадує невелику виразку чи вузлик. З часом пухлина збільшується в розмірах, що призводить до появи больових відчуттів. Спочатку вони є локальними, а згодом віддають у вуха або голову. Детальніше про перші ознаки раку слизової оболонки рота читайте на сторінці https://www.clinic-target.com/uk/rak-slyzovoyi-obolonky-porozhnyny-rota-yak-vchasno-rozpiznaty-i-pozbutysya/.
Ранні симптоми раку слизової оболонки рота
Завдяки тому, що пацієнт має змогу самостійно оглянути слизову оболонку ротової порожнини, інколи злоякісну пухлину можна виявити на початкових стадіях без спеціальної діагностики. Новоутворення, що вражає слизову оболонку рота, може має три форми росту:
- Екзофітна. Більша частина пухлини знаходиться над слизовою оболонкою. Вона має вигляд грибоподібного або бляшанкоподібного наросту з чіткими контурами.
- Ендофітна. Пухлина розповсюджується вглиб слизової оболонки та не має чітких контурів. Виглядає, як ущільнення або виразка.
- Змішана форма. Має зовнішні ознаки та поширюється на внутрішні анатомічні структури.
До можливих симптомів раку слизової оболонки рота також відносяться:
- Біла, червона або червоно-рожева пляма, виразка або вузлове щільне новоутворення на слизовій оболонці. Під час чищення зубів чи іншому контакті уражена ділянка може кровоточити.
- Біль при ковтанні, біль у горлі, що не проходить тривалий час та не пов’язаний із застудою. Можливі неприємні або болісні відчуття, печіння в ураженій ділянці. Інколи біль може відчуватися в області вуха.
- Порушення рухливості язика, якщо пухлина розташована поряд з цією зоною. Через це також може змінюватися дикція.
- Проблеми з ковтанням. Вони можуть виникати, якщо пухлина знаходиться поряд з коренем язика.
- Збільшення в розмірі лімфатичних вузлів на шиї.
- Кровотечі без травм, накушування чи інших явних причин.
- Оніміння в ротовій порожнині, яке не проходить тривалий час.
Варто відмітити, що перераховані симптоми можуть з’являтися й з інших менш небезпечних причин. Тому при їх появі варто відразу ж проконсультуватися з лікарем.
Діагностика раку слизової оболонки рота
Рак слизової оболонки рота зазвичай можна діагностувати під час візуального огляду та пальпації шийних лімфатичних вузлів. Щоб виявити можливе ураження кісткової тканини, пацієнту проводиться рентгенівське дослідження. З метою виявлення антигенів, які продукують злоякісні клітини, призначається аналіз крові на онкомаркери.
Якщо під час огляду виникає підозра на розвиток злоякісної пухлини, додатково лікар може призначати:
- КТ з контрастом. Цей діагностичний метод дає змогу оцінити розмір та форму новоутворення, його точну локалізацію.
- Біопсія з гістологічним дослідженням тканин. Під час її проведення можна визначити, як глибоко пухлина проросла в сусідні тканини та яка її структура.
- УЗД. Виконується для виявлення можливих метастазів.
Лікування раку слизової оболонки рота
У разі підтвердження діагнозу пацієнту призначається комплексне лікування. В Києві рак слизової оболонки рота на різних стадіях успішно лікують в клініці Таргет https://www.clinic-target.com/uk/. Для цього тут використовуються новітні методики з доведеною ефективністю:
- Видалення злоякісної пухлини хірургічним шляхом. Окрім видалення м’яких тканин, може проводитися висічення кістки, якщо вона уражена злоякісним новоутворенням. Додатково можуть бути видалені лімфатичні вузли.
- Хіміотерапія. Пацієнту призначається курс лікування препаратами, які мають протипухлинну дію.
- Променева терапія. Може проводитися самостійно або разом з хірургічним втручанням.
Онкологи клініки Таргет мають великий досвід успішного лікування всіх видів раку на різних стадіях розвитку. Це дає високі шанси позбутися злоякісної пухлини та попередити рецидив у майбутньому.
date: 30 April 2024