Сьогодні ми постараємося розібратися з питанням, як вибрати лінолеум для дому за якістю і прийнятною ціною зі всієї великої кількості варіантів, які пропонують нам магазини будівельних матеріалів. Замовити за хорошою ціною лінолеум в Україні ви можете на сайті https://kiev.kub.in.ua/napolnye-pokrytija/linoleum/.
Лінолеум як і раніше залишається одним з найдоступніших і затребуваних підлогових покриттів, тому тема актуальна.
Сподіваюся, що ця стаття допоможе вам не піддатися на рекламні трюки і, керуючись не власним емоціям, а отриманою інформацією, зробити правильний вибір.
Якщо вам нудно читати про видах, типах і технічних характеристиках лінолеуму, то можете відразу переходити до п'ятого пункту змісту статті. Там ви зможете прочитати корисні рекомендації безпосередньо за вибором лінолеуму.
Типи лінолеуму для підлоги в залежності від структури
Лінолеум для підлоги можна розділити на типи за наступним ознакою: є у нього основа або підкладка, або її немає. Від цього в значній мірі залежать експлуатаційні якості даного підлогового покриття.
Крім цього лінолеум підрозділяється на види залежно від того, є він одношаровим за своєю структурою або багатошаровим. У цьому випадку він може бути або гомогенним, або гетерогенним.
Давайте розглянемо всі ці варіанти більш детально.
Лінолеум без основи
Мабуть, єдиною перевагою цього типу лінолеуму є його низька ціна. Ну і ще те, що його рекомендують використовувати в особливо вологих приміщеннях. Решта його показники не настільки привабливі.
Він має товщину до 1,6 мм і відрізняється невисокою довговічністю. Середній термін експлуатації такого лінолеуму складає 5-7 років.
До того ж стелити його потрібно тільки на абсолютно рівну підлогу. Інакше на ньому будуть видні всі нерівності і дефекти.
В даний час безосновний тип лінолеуму не дуже поширений, тому зупинятися на ньому більш докладно не має сенсу.
Лінолеум з основою
Лінолеум цього типу більш якісний, але і ціна його буде звичайно вище попереднього.
Розрізняють два види основ для такого лінолеуму.
Тепла основа
Лінолеум на теплій або текстильній основі сприймається багатьма як більш теплий, але про це не можна говорити однозначно. Справа в тому, що раніше такий лінолеум виготовлявся з основою у вигляді натурального повсті або пресованого льону, які дійсно мають гарні теплоізоляційними властивостями.
Але така підкладка має і негативні властивості - її не рекомендується використовувати у вологих приміщеннях, таких як ванна кімната і кухня, так як натуральний матеріал схильний до гниття, утворення грибка та іншої нечисті.
З цієї причини в основу стали додавати синтетичні волокна або ж замінювати ними повністю натуральну основу.
Тому поняття теплою основи стає в якійсь мірі умовним.
Позитивною властивістю цього типу лінолеуму можна вважати його здатність приховувати шорсткість і невеликі дефекти підлоги.
Стелити такий лінолеум краще цільним шматком без стиків, щоб запобігти потраплянню вологи.
Стійкість до механічних впливів і розтягування у такого лінолеуму теж не дуже висока.
Спінена основа
Лінолеум з спіненої основою є більш універсальним у використанні, так як допускає експлуатацію як в середовищі з підвищеною вологістю, так і з підвищеними механічними навантаженнями.
Являє собою такий лінолеум конструкцію з п'яти шарів.
date: 25 January 2020