Поняття «розумний дім» та «розумна квартира» часто використовують як синоніми, проте між ними існують принципові відмінності, що визначаються масштабом, функціональністю, можливостями інтеграції та ступенем автономності. Розглянемо їх детальніше, а тим, хто ще не знає, де придбати все для облаштування розумного будинку, радимо заглянути в каталог інтернет-магазину Neosmart: https://neosmart.com.ua/.
Особливості розумного будинку
Під терміном «розумний будинок» розуміють індивідуальний житловий об'єкт, де системи автоматизації охоплюють не лише внутрішні приміщення, а й зовнішню територію. З технічної сторони розумний будинок має більш розгалужену архітектуру, елементи якої можна поєднати в єдину систему, налаштувавши автоматичне керування.
Функціональність розумного будинку передбачає велику міру індивідуалізації. Можна налаштувати складні сценарії, наприклад, при наближенні автомобіля до воріт автоматично їх відкривати, включати освітлення доріжки та запускати роботу обігріву у передпокої. Розумний будинок здатний адаптуватися під поведінку різних членів сім'ї, керувати системами залежно від зовнішніх факторів.
У розумному будинку є змога організувати повну незалежність від зовнішніх мереж: автономне водопостачання, опалення, електроживлення, резервні системи безпеки. Це дозволяє зберігати керування навіть при вимкненні центральних ресурсів.
Основні відмінності «розумної квартири»
У розумній квартирі автоматизація в основному зосереджена на внутрішньому просторі, в межах обмеженої площі та без можливості керування зовнішньою інфраструктурою. Ця принципова відмінність суттєво впливає на масштаби та цілі автоматизації.
У квартирі глобальна інфраструктура або відсутня, або обмежена централізованими системами житлового будинку, до яких немає доступу з рівня конкретного власника. У розумній квартирі функції мають локальний характер: управління світлом, кліматом, безпекою та побутовою технікою в межах одного житлового простору.
У багатоквартирному будинку мешканці прив'язані до загальнобудинкових систем, що обмежує рівень контролю. Наприклад, не можна самостійно змінити роботу центрального опалення, відеоспостереження у під'їзді або параметри системи пожежної безпеки. Основні відмінності полягають в масштабі, рівні автономності та можливостях персоналізації.
date: 29 April 2025