Світлодіодне освітлення використовується у вигляді стрічок, лампочок та світильників із вбудованими в корпус діодами. ЛЕД-стрічки призначені для підсвічування, а ось пристрої з вбудованими світлодіодами або LED-лампами використовуються для основного та допоміжного світла в залежності від типу самого обладнання. Особливе місце серед них займають світлодіодні люстри LED. Вони з'явилися досить давно, але широкого застосування набули останніми роками, коли в моду увійшов мінімалізм і спрощеність.
Особливості світлодіодної люстри
У конструкції світлодіодної люстри передбачено:
- Корпус, найчастіше з металу.
- Плафони — цілісні закриті елементи, всередині яких розміщуються діоди. Їх роблять із пластику, акрилу, полікарбонату та інших матеріалів. Завдання плафонів: захистити діоди та забезпечити рівномірне розсіювання світла від них.
- Декоративні елементи. Це і кришталеві підвіси, і ковані деталі, і малюнки — рельєфні, друковані тощо.
У моделях з функцією димірювання в корпус вбудовується димер — регулятор яскравості, а в пристроях з дистанційним керуванням — приймач сигналів від пульта дистанційного керування і автоматика.
Види LED люстр
Поділ світлодіодних люстр на види передбачає різні критерії:
- За стильовим напрямом люстри бувають класичними, хай-тек, арт-деко, модерн, мінімалізм, лофт. У стилях кантрі, прованс, англійському стилі сучасні світильники мало зустрічаються.
- Залежно від матеріалу ЛЕД-люстри бувають алюмінієві, нікелеві, мідні, бронзові, латунні.
- За формою устрою діляться на квадратні, овальні, прямокутні, з абстрактними формами.
- Режим роботи ділить світильники на пристрої для основного освітлення, підсвічування та RGB моделі, що змінюють колір. Управління можливе з пульта або окремого спеціального вимикача.
- За типом діодних кристалів та їх колірної температури. Бувають люстри з теплим, нейтральним та холодним білим світлом з температурою 2000-3500 Кельвінів, ідеальні для дому. Для офісу, кафе, магазинів краще вибирати пристрої денного світла із температурою 4000-5500 Кельвінів.
- За способом монтажу світильники можуть бути підвісні та стельові. Підвісні моделі фіксуються до стелі на спеціальних підвісах — тросах, канатах, лозинах та ін. Підвіси фіксуються на гак. Такі пристрої підходять для кімнат з високими стелями, де є запас висоти. Стельові моделі кріпляться до стелі планкою, розміщеною біля основи корпусу. Така освітлювальна техніка призначена для компактних кімнат: кухонь, передпокоїв, санвузлів, дитячої кімнати, вітальні та спальні.
Переваги LED люстр
Основні переваги світлодіодних люстр такі https://electrica-shop.com.ua/lyustri_svetodiodnie:
- Довговічність. Діоди розраховані працювати протягом 20-50 тисяч годин. Для передпокою або санвузла цей термін може досягати 20 років. Тривалість світіння залежить від якості кристалів та загальної надійності конструкції.
- Економність. Світлодіодне освітлення споживає на 90% менше електрики в порівнянні з лампами розжарення та на 60% менше у порівнянні з енергозберігаючими. За рахунок економії на електриці вкладення у люстру із вбудованими діодами досить швидко окупаються.
- Екологічність. Діоди працюють без небезпечних речовин та матеріалів, можуть бути утилізовані як звичайне побутове сміття без шкоди природі.
- Інноваційність. Можливості світлодіодів стають базою для створення сміливих та неординарних дизайнів, неможливих з іншими типами джерел світла. Також діоди потрібні для включення передових функцій — димірювання, дистанційного керування тощо. З ними набагато більше можливостей реалізації смарт-технологій.
- Безпека. Діоди використовують зі спеціальними драйверами, які не дають їм нагріватися. Тому виключені деформації корпусу, плафонів та виділення у повітря будь-яких речовин. Такі люстри підходять навіть для дитячої кімнати.
- Легкість догляду. Сучасні світильники не потребують специфічних засобів догляду — достатньо очищати від пилу при необхідності. За рахунок відсутності складного декору це досить легко.
Світлодіодні LED люстри доречні у всіх приміщеннях, якщо вони грамотно підібрані стилістично та за розміром.
date: 16 February 2023