Що дає аналіз на холестерин
Lady 7 March 2023
Що дає аналіз на холестерин

До речі, «холестерин» ми ставимося з якоюсь недовірою. Ми звикли до того, що холестерин – це щось дуже страшне та погане, і добра від нього не чекай. Але мало хто з нас добре знає, що це таке і з чим його, власне, їдять. Так що давайте спробуємо розібратися, що ж собою являє цей самий холестерин і чи так він небезпечний, як ми звикли думати. Якщо вас цікавить за аналіз на холестерин ціна, то перейдіть на сайт лабораторії centrolab.pro.

 

Холестерин-це жироподібна речовина тваринного походження. Отримуємо ми його не тільки з харчових продуктів, наш організм так само вироблятиме його. Іншими словами, якщо ви зовсім перестанете отримувати холестерин з їжею, організм все одно його вироблятиме в необхідній кількості, але за умови, що у вашому раціоні присутні всі необхідні елементи - вуглеводи, жири та білки.

Але чим більше жирної та калорійної їжі ви будете їсти, тим більшу кількість холестерину отримуватимете, навіть якщо ваш організм майже не вироблятиме свій власний.

 

 

"Знайте, що завдати шкоди вашому здоров'ю може не лише надлишок холестерину, але і його недолік."

Поки ви молоді та здорові, то надлишок холестерину в їжі зможе тимчасово знизити його утворення в організмі. Але в літньому віці, при малорухливому способі життя, надмірній вазі, неправильному харчуванні збільшення рівня холестерину буде тільки посилювати порушення обміну речовин. Крім того, надмірна кількість холестерину підвищує ризик виникнення такого захворювання як атеросклероз. Суть у тому, що зайвий холестерин відкладається на гладких стінках судин, згодом утворюючи бляшки, які забивають посудину і заважають нормальному кровотоку. А атеросклероз - це сходинка до інсульту та інфаркту міокарда.

 

Але не все так погано, не варто надто лякатися та повністю переходити на рослинну їжу. Зовсім без холестерину наш організм теж зможе обійтися. Він життєво необхідний нормального функціонування організму. Холестерин підтримує нормальну структуру клітин, бере участь у освіті багатьох важливих гормонів, у тому числі статевих, задіяний у процесі утворення жовчі, яка необхідна для нормального травлення та виведення з організму токсичних речовин.

Знайте, що завдати шкоди вашому здоров'ю може не лише надлишок холестерину, але і його недолік.

Тому пам'ятайте, що виключати харчові продукти, що містять холестерин, не слід, потрібно просто розумно знизити їх кількість.

Багато холестерину міститься в яйцях, жирних сортах м'яса, ковбаси, жирних молочних продуктах.

Допустима норма холестерину - 250 мг на день. Це відповідає одному яйцю або двом склянкам молока 6% жирності, або 200 г свинини, або 150 г сирокопченої ковбаси або 50 г печінки.

 

Як оцінити результати аналізу крові?

Існують різні форми холестерину, та їх максимальна та мінімальна межі норми можуть бути різними залежно від реактиву, що використовується лабораторією. Тому важливо, щоб лікар визначив для Вас ідивідуальний цільовий показник рівня холестерину залежно від Вашого основного та/або супутніх захворювань, якщо такі є.

 

Як знизити рівень холестерину?

  1. Здорове харчування (див. вище)
  2. Контроль за масою тіла
  3. Регулярна фізична активність - ходьба на свіжому повітрі, плавання
  4. Лікування

 

 

Головна мета зниження рівня холестерину - зменшення ризику розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда

  1. Препарати, що знижують холестерин (статини), - якщо немедекаментозні методи зниження рівня холесетрину не дали результатів, на додаток лікар може призначити препарати, що знижують рівень холестерину (статини). При цьому лікування статинами має бути тривалим та постійним. Не слід припиняти прийом препаратів без вказівки лікаря, навіть якщо рівень холестерину знизився до нормальних значень.
  2. Скоротіть вміст солі в їжі - споживання солі слід обмежити до 5 мг/день, обмежуючи столову сіль та сіль при приготуванні їжі. Необхідно вибирати свіжі чи заморожені несолоні продукти харчування. Багато готових продуктів і напівфабрикатів швидкого приготування, включаючи хліб, містять багато солі
  3. Обмежте споживання алкоголю - людям, які вживають алкогольні напої, слід обмежити їх споживання - < 10-20 г/день для жінок і < 20-30 г/день для чоловіків. Пацієнтам з гіпертригліцеридемією (підвищення тригліцеридів у біохімічному аналізі крові) слід повністю утриматися від прийому алкоголю.
  4. Скоротіть споживання цукру — вживання продуктів харчування та напоїв з додаванням цукру, зокрема безалкогольних прохолодних напоїв слід обмежити, особливо пацієнтам з гіпертригліцеридемією.
  5. Контролюйте обсяг порцій. Кількість споживаної їжі є не менш важливою, ніж те, що Ви їсте!
  6. Займайтеся фізичними вправами щонайменше 30 хв на день.
  7. Уникайте куріння та пасивного впливу тютюну.

date: 7 March 2023

1 2

Поделиться статьей