Що робити, якщо при продажу житла з нього не хочуть виписуватися
Lady 9 August 2020
Що робити, якщо при продажу житла з нього не хочуть виписуватися

Продаж квартири - справа не швидка: необхідно зібрати масу документів, підшукати покупців. І тут у продавця можуть початися проблеми ... Як говорить джерело новини хрещатик, одна з них - це виписка людей, які не є власниками, але прописані в ній.

 

Перший варіант - зареєстровані в приміщенні особи самі знімаються з обліку. Це найкращий варіант. Виписатися можна 2-ма шляхами: зареєструватися за новим місцем або знятися з обліку, прийшовши в паспортний стіл за старою адресою.

 

 

 

Другий варіант - прописані особи не хочуть виписуватися. В цьому випадку доведеться піти в суд. Відповідно до ЦК РФ, якщо квартира продана, і новий власник зареєстрував право власності, всі члени сім'ї попереднього власника, які були прописані, втрачають право користування житловою площею. Тільки виписати людей можна лише за рішенням суду. Тобто колишній власник не має права виписати членів сім'ї, поки у жилими приміщеннями не з'явиться новий власник. Квартиру доведеться продавати так, а це може знизити її вартість.

 

Є ще одна підстава, яке стосується можливості виписати колишнього члена сім'ї, не продаючи квартиру. За ЖК РФ, якщо сімейні відносини з власником припиняються, то колишній член сім'ї не має права користуватися житлом. Тобто, припустимо, власником була дружина, а чоловік був просто прописаний в ній. При розлученні дружина може піти в суд і вимагати виселити колишнього чоловіка.

 

Але є виняток. Якщо дружина стала власницею, приватизувавши житло, а її чоловік не став брати участь в приватизації, виписати його навіть після розлучення не можна. І якщо дружина продасть житлове приміщення, чоловік має право проживати в ньому, поки сам не захоче виписатися.

 

 

Продавець повинен повідомити покупця про те, що в квартирі прописані люди. Або покупець може вимагати розірвання договору, і йому доведеться відшкодувати всі збитки. Є категорія осіб, яких виселити навіть судом не можна. Це ті громадяни, які момент приватизації рівні права користування житлом з особою, яка її приватизувала, проте дали відмову від приватизації, або не брали участі в приватизації, тому що зробили це раніше. Також існує поняття «відказ», при якому спадкоємець стане власником житла, але отказополучатель матиме право користуватися ним навіть після продажу. Ще право користування може виникнути на підставі договору довічного утримання.

 

З цими громадянами доведеться якось домовлятися про виселення.

date: 9 August 2020

1 2

Поделиться статьей