Який шолом для мотоцикла вибрати?
Купівля мотоцикла - радісна подія для майбутнього байкера. Але йому варто задуматися і про свій захист і екіпіровці. Шолом - першорядна частина мотоциклетної екіпіровки, і до його покупці варто підійти відповідально.
Буває, що у мотоцикліста розбігаються очі від представленого асортименту в магазинах, і він заплутався, який «Гермак» йому потрібен. У статті ми дамо ряд порад щодо вибору, які точно знадобляться. Приступимо!
Мотошоломи поділяються на п'ять основних груп:
- інтеграл ( «фуллфейс»). Найпопулярніший тип, який вибирають і звичайні мотоциклісти, і завсідники швидкісних гонок. Він являє собою суцільнолиту конфігурацію, повністю захищає голову пілота, з Візор. Кожен бренд екіпіровки випускає інтеграли в різної цінової категорії. В наявності і додаткові опції: вентиляція, накладка для щік, дефлектори дихання. Ідеальний для шляховиків (CB 400, Bandit 250) і видів спорту (Yamaha R6, Honda CBR 954rr).
- модуляр ( «трансформер»). Той тип, де забрало - визор і підборіддя частина - піднімається вгору. Його беруть мандрівники на мотоциклах, зважаючи на зручностей: можна вести розмову, втамувати спрагу і т.д. Мінусами є збільшена вага і слабка шумоізоляція. Захисні властивості досить високі. Підійдуть для байкерів (BMW R1200GS Adventure, KTM 1190 Adventure Honda NC750X)
- відкритий ( «3/4»). Являє собою звичайний шлем harley davidson з великим Візор або козирком, але без забрала. Володіє зниженим рівнем безпеки, про що попереджають виробники вироби. Щелепа в ньому при падінні постраждає перша. Його купують водії максі-скутерів (Yamaha Majesty250, BMW C 650 GT), звичайних скутерів і мопедів (Suzuki Sepia 50, Honda Dio 50)
З яких матеріалів?
Це важлива конструктивна особливість, що впливає на міцність цієї частини екіпа і вартість. Існує дві основні групи матеріалів: композитні і термопластик. У композитні екземпляри додають карбон, що забезпечує меншу вагу і підвищену ударостійкість. Покриття виготовляють окремо або пошарово з склотканини, вуглеволокна і кевлара. «Гермак» з термпопластіка менш міцний і стійкий до деформації, його вага на 300 грам більше, ніж композитний, а вартість істотно нижче. Але не варто гнатися за низькою ціною. Якщо мотошлем з термопластика НЕ цельнолітние, то разломаться він може швидше. Пам'ятайте, що чим менше вага виробу, тим менше впливу на верхній відділ хребта при ударі на підводному човні. Важкий «Гермак» з термопластика буде незручний в тривалій поїздці або в туристичному пройняти. Досвідчені байкери знають - витрачені гроші на шолом з композитного матеріалу повністю виправдовують себе.
date: 27 February 2021