Засоби проти целюліту
Lady 26 October 2021
Засоби проти целюліту

Антицелюлітна косметика – це парадокс. Найчастіше її купують ті, кому вона, швидше за все, допомогти не здатна. А ті, чиї проблеми вона може вирішити, до неї не вірять. Як же працюють креми для локального схуднення і в яких ситуаціях можуть бути реально корисні?

 

Креми «від целюліту» часто ставлять в один ряд кремами «для схуднення», але ж функціонал засобiв проти целюліту зовсім різний: перші візуально згладжують рельєф, щоб прояви целюліту були менш помітні, другі покликані буквально зменшити об'єм в сантиметрах.

І те, й інше — тимчасові та абсолютно декоративні заходи. Вау-результату одне застосування крему в жодному разі не дасть, але вважати кошти пустушками теж неправильно. Це стосується принаймні антицелюлітних кремів і сироваток, про які і йтиметься далі.

 

 

4 швидкі факти про целюліт

 

  1. Целюліт - це нормальний стан жирового прошарку. 85% жінок віком від 20 років мають целюліт. Хотіти позбавитися целюліту — теж нормально.
  2. Целюліт погано вивчений. Всім відомо, як він проявляється, але про механізм і причини його появи уявлення досі вкрай невиразне. Целюліт зустрічається у молодих та літніх, відразу після пубертату та після менопаузи, у жінок з низьким ІМТ та надмірною масою, у нерожали та багатодітних. Загалом закономірностей немає.
  3. Целюліт можна зробити менш видимим, але позбутися повністю неможливо. Це не хвороба, а один із нормальних станів шкіри, що не потребують лікування, тому механізм «позбавлення» від нього вивчає не медицина, а косметологія. Ця наука, хоч і рухається семимильними кроками, все ще надто молода. За останні 100 років косметологи не знайшли жодного універсального способу запобігти целюліту або повністю позбутися його.
  4. Целюліт – це комплексний стан. Вплинути на нього лише зовні неможливо. «Порятунок» теж має бути комплексним: це повноцінне харчування зі зниженим вмістом жирів і цукру, і фізичні навантаження, і мінімальний рівень стресу, і регулярний догляд зовнішніми засобами. А в ідеальному світі ще й апаратні процедури у косметолога.

Косметика, що впливає зовнішній вигляд целюліту, справді існує. Більше того, є цілком конкретний список компонентів із клінічно доведеною ефективністю. Звичайно, ефективні вони не безпосередньо проти целюліту, а проти різних його проявів.

 

 

Як влаштований целюліт: небагато науки

 

Під шаром шкіри знаходиться підшкірно-жирова клітковина, що складається з адипоцитів. Іноді - під впливом різних факторів (гормональний фон, стреси, харчування, хвороби, спадковість та ін) - жир в адипоцитах утворюється в більших обсягах, ніж раніше. Перевантажені ліпідами гіпертрофовані адипоцити починають зсередини тиснути на шкіру. Оскільки цей тиск є вкрай нерівномірним, на поверхні він виглядає як ямки.

date: 26 October 2021

1 2

Поделиться статьей